Avon & Somerset Hockey Umpires' Association
Avon & Somerset Hockey Umpires' Association
Public Area
Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women
Avon & Somerset Hockey Umpires' Association
Avon & Somerset Hockey Umpires' Association
Public Area
Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Where the venue is underlined, click on the venue to open a new page with a map.

Saturday 31st October 2020
Men - Conference North
14:00
City of Bath v Cirencester
City of Bath v Cirencester

@ Kingswood School Upper Pitch
George Conner, John Hammond (umpires)
Men - Conference South
13:30
Firebrands A v PGSOB
Firebrands A v PGSOB

@ Failand
Chris Davis, Martin Somers (umpires)
Men - De Cymru & The Marches 1
11:30
Bristol UWE v Bristol & West A
Bristol UWE v Bristol & West A

@ UWE Frenchay Campus
Mike Edwards, Craig Smith-Nichols (umpires)
14:30
Yate v Wotton-u-Edge A
Yate v Wotton-u-Edge A

@ Yate Sports Complex
Steve Burton, Martin Hadley (umpires)
Men - Central 1
15:00
Firebrands B v Mid Somerset
Firebrands B v Mid Somerset

@ Failand
Richard Shellard, Paul Woolway (umpires)
14:00
Minehead v Westbury and UB A
Minehead v Westbury and UB A

@ West Somerset Leisure Centre
Martyn Errington, Ian Tibbitt (umpires)
13:30
Taunton Vale B v Team Bath Buccs D
Taunton Vale B v Team Bath Buccs D

@ Taunton Vale Sports Club
Joe De Souza, Tony Wilcox (umpires)
15:30
Team Bath Buccs C v Bridgwater
Team Bath Buccs C v Bridgwater

@ Sports Training Village
Paul Johnston, Nick Stibbs (umpires)
Sunday 1st November 2020
Men - EH Junior Competitions - EH U18 Cup
15:00
Westbury UB U18 v Plymouth Marjons U18
Westbury UB U18 v Plymouth Marjons U18

@ Coombe Dingle Sports Complex
Mike Legg, Richard Shellard (umpires)
Saturday 7th November 2020
Men - Conference North
15:30
Team Bath Buccs B v Royal Wootton Bassett
Team Bath Buccs B v Royal Wootton Bassett

@ Sports Training Village
Mike Edwards, Martin Hadley (umpires)
Men - Conference South
13:30
Shepton Mallet v Firebrands A
Shepton Mallet v Firebrands A

@ Shepton Mallet Leisure Centre
Steve Hamey, Kevin Pattenden (umpires)
12:00
Taunton Vale A v University of Exeter D
Taunton Vale A v University of Exeter D

@ Taunton Vale Sports Club
Chris Davis, Mike Legg (umpires)
12:00
Yeovil and Sh. v Duchy
Yeovil and Sh. v Duchy

@ Yrc Artificial Pitch
Craig Smith-Nichols, Martin Somers (umpires)
Men - De Cymru & The Marches 1
12:00
Bristol & West A v Ross-on-Wye
Bristol & West A v Ross-on-Wye

@ The Ridings High School
Mike Bendry, Roger Montague (umpires)
Men - Central 1
14:00
Bridgwater v Taunton Vale B
Bridgwater v Taunton Vale B

@ Chilton Trinity School
Ian Tibbitt, Tony Wilcox (umpires)
13:00
Mid Somerset v Minehead
Mid Somerset v Minehead

@ Wells Blue School
Joe De Souza, Paul Woolway (umpires)
15:30
Team Bath Buccs D v Firebrands B
Team Bath Buccs D v Firebrands B

@ Sports Training Village
Martyn Errington (umpire)